Pižamos

Drabužiai 1 yra 2425 viso

Puslapis:
  1. 1
  2. 2

Tinklelis  Sąrašas 

Mažėjantis

Drabužiai 1 yra 2425 viso

Puslapis:
  1. 1
  2. 2

Tinklelis  Sąrašas 

Mažėjantis

Iki pat viduramžių buvo miegama be drabužių. Tačiau tekstilės progresas sukūrė naktinius marškinius, pasiūtus iš sunkios drobės ar lino. Apie 1870 metus Didžioje Britanijoje pasirodė lengvi, laisvi marškiniai ir kelnės, skirti miegui vadinami „pižama“. Žodis pižama kilo iš persų kalbos žodžio „payiama“ – „kojų drabužis“. Šį naktinį drabužį atsivežė kolonijiniai pareigūnai iš Indijos. Buvo nusižiūrėta mada iš tenykščių, vilkinčių pižamas dieną ir naktį jau keletą šimtų metų.

Didžioje Britanijoje pižamos greitai tapo madingos. Šis naktinis drabužis paplito po visą Europą. Džentelmenams pižama tapo tarpiniu drabužiu tarp vakarinių drabužių ir nepatogių naktinių marškinių. Vyrai su pižama galėjo leisti vakarus, būti ja pasipuošę ryte. Su pižama jauteisi apsirengęs, tuo pačiu pižama rodė, kad ruošiesi eiti gulti. Šis naktinis drabužis demonstravo tvarkingumą ir atsipalaidavimą. Vilkint pižamą buvo galima atlikti daug ką - rūkyti cigarą, gurkšnoti tauriuosius gėrimus ar net skaityti knygas nuosavoje bibliotekoje. Su pižama netgi buvo galima nusnūsti ant sofos, o pabudus jaustis patogiai.

Iš pradžių pižamos internetu buvo populiarios tik vyrų tarpe, tačiau apie XX amžiaus ketvirtąjį dešimtmetį jas pradėjo vilkėti ir moterys. Tuo laikotarpiu Holivudo filmų dėka susiformavo mitas, jog vyrai geriau atrodo su pižaminėmis kelnėmis, o moterys – su marškiniais. Pižamas itin mėgo feministės. Tačiau kiekviena moteris jautė, jog laisvai krentanti pižama yra kur kas patogesnė už bet kuriuos naktinius marškinius. Pižama suteikė judėjimo laisvę. Dėl šios priežasties šis naktinis drabužis iki šiol yra labai madingas Jungtinėse Amerikos Valstijose moterų gretų tarpe.

XX amžiaus septintajame dešimtmetyje vyrai išvis liovėsi nešioję pižamas, ir jos liko egzistuoti kaip pensininkų bei ligonių naktinis drabužis. Bet juk pižama asocijuojasi su vaikyste. Kažin ką daugelis atiduotų, kad galėtų grįžti į vaikystę, ir viską pradėti iš naujo – vėl užsivilkti pižamą.

Tradicinė pižamos spalva kitusi iš Indijos. Tai mėlynai baltomis juostelėmis papuoštas naktinio drabužio audinio raštas. Tačiau nemaišykite – pižama nėra tradiciškai languota. Tai europietiškas naujadaras. Pižama yra solidus drabužis, todėl vengtina dėvėti pernelyg spalvingus naktinius drabužius. Ir nepamirškite – pižama dėvima griežtai be apatinių drabužių. Tai komfortiškas naktinis drabužis. Be to, pižamos siuvamos iš įvairių medžiagų - medvilnės, flanelės, šilko ar net satino. Vengtina įsigyti sintetinę pižamą iš poliesterio ar lykros.

Moterų tarpe šiais laikais labai populiarūs teminiai pižamų vakarėliai. Pižamų vakarėlis – geriausias vaistas nuo kasdienių rūpesčių ir problemų. Juolab kad pižamų vakarėlyje visada yra ką veikti! Teminis pižamų vakarėlis – tai žavus vakaras, su moteriškais pašnekesiais, pikantiškomis paslaptimis, saldžiais, nuodėmingais užkandžiais ir lengvais kokteiliukais.

Pižamų vakarėlių metu susirenka bent kelios artimos moterys, kurios šneka apie viską, kas jas domina, nuo A iki Z. Vakarėlio metu vyksta įvairūs žaidimai, užsiėmimai, pasakojamos linksmos istorijos, aptariamos naujausios moteriškos mados ir dar daug daugiau. Pižamų vakarėlio programai nėra ribų.
 

O kaip gi su „pižamų vakarėliu“ didmiesčio centre? Kodėl gi ne. Bet tai ne kiekvienai. Tam reikia turėti daug drąsos. Skamba kvailokai, tačiau dizainerių kolekcijose matomi buduarinio stiliaus drabužiai byloja priešingai. Tiesa, „pižamas“ mieste reikia mokėti dėvėti – elegantiški aukštakulniai, ryški bižuterija, o svarbiausia – tobulas makiažas ir kruopščiai sutvarkyti plaukai, kitaip gali kilti įtarimų, kad moteris ryte pamiršo nusiprausti ir apsirengti.