Pėdkelnės | Kojinės

Drabužiai 1 yra 2438 viso

Puslapis:
  1. 1
  2. 2

Tinklelis  Sąrašas 

Mažėjantis

Drabužiai 1 yra 2438 viso

Puslapis:
  1. 1
  2. 2

Tinklelis  Sąrašas 

Mažėjantis

Kojinės yra megztas, austas, pintas arba regztas tekstilinis gaminys. Tai seksualus drabužis, kuriuo apaunamos žmogaus kojos. Šiais laikais kojinė yra neatsiejama nuo bato atsiradimo. Jau mūsų protėviai apsivyniodavo pėdas odomis, prieš kišdami kojas į sandalus ar į kitokį apavą – taip buvo kur kas šilčiau. Manoma, kad pirmąsias kojines mezgė arabai dar prieš tris tūkstančius metų. Šios kojinės apsaugodavo nuo karšto smėlio pėdas, apautas atvirais sandalais. Megztų kojinių randama ir Egipto faraonų sarkofaguose. Tiesa, nuo faraonų laikų jos kažkur dingo ir vėl atsirado tik XIX amžiuje.

Angliškas kojinių pavadinimas „socks“ yra kilęs iš lotyniškojo „soccus“, kuris reiškia „lengvi batai“. Taip buvo vadinamos iš dviejų gabalų susiūtos palos, kurias mūvėjo Romos aktoriai komikai. Kojinės - Soccus buvo mūvimi kartu su sandalais, o namuose – kaip šlepetės.

Pėdkelnės – aptemptas, iš dalies ar visai permatomas moteriškas apatinis trikotažas. Jos maunamas ant nuogų kojų. Jos dėvimos kartu su suknele ar sijonu, šortais. Vyriškos pėdkelnės (dažniausiai šiltos, neretai skirtos žiemai kaip apatinių kelnių pakaitalas) gaminamos nešioti po kelnėmis ir šortais. Ypatingai išpuoštos gali būti naudojamas kaip labai seksualus apatinis trikotažas.

Moterys dėvi pėdkelnes ir timpas, kojinės, kojinaites ir pėdutes, tačiau nė vienas moteriško garderobo elementas taip neaudrina vyrų vaizduočių, kaip prisegamos kojinės ir jų diržai.

Šiandien dizaineriai kelia kojines ir pėdkelnes ant moteriško grožio pjedestalo. Jie siūlo įvairių modelius su raišteliais, kaspinėliais, blizgiomis akutėmis ir kitais papuošalais, galima rinktis tiek klasikinių spalvų, tiek ryškiaspalves, raštuotas. Šiuo metu kojinės bei pėdkelnės internetu gaminamos ir iš akrilo, poliesterio, elastano poliamido, polipropileno, lino, kašmyro ar angorinių ožkų vilnos.

Trumpėjant moterų suknelėms, jų kojinės irgi ilgėjo. Atsirado korsetai su specialiais kyšančiais segtukais kojinėms prisegti. Mažos mergaitės vilkėjo apatiniais marškinėliais, prie kurių taip pat buvo segamos ilgos kojinės. Šiuo metu išpopuliarėjo ilgos moteriškos kojinaitės, tvirtinamos silikonu.

Pastaraisiais metais atsirado dar viena naujovė - purškiamos kojinės. Ši imitacija labai patogi per karščius, kai etiketas neleidžia pasirodyti viešumoje plikomis kojomis. Šias vadinamas pėdkelnes lengva nuplauti vandeniu su muilu. Išradus likrą, prasidėjo pėdkelnių era: atsirado koreguojančių figūrą, aromatizuotos, masažo efekto turinčios.

Ką pasirinkti, pėdkelnes ar kojines? Tai priklauso nuo Jūsų poreikių: ar šiuo metu norėtumėte rinktis patogumą, ar seksualumą. Be abejo, vėsesniu oru išmintingiau rinktis pėdkelnes, o šiltuoju sezonu – kojines. Išsiruošus į pasimatymą taip pat geriau rinktis kojines. Jos idealiai tinka prie prigludusių vakarinių suknelių: kojos atrodys nuostabiai, nesimatys pėdkelnėms būdingų siūlių.