Korsetai

22 drabužiai

Tinklelis  Sąrašas 

Mažėjantis

22 drabužiai

Tinklelis  Sąrašas 

Mažėjantis

Korsetai atkeliavo į moterų spintas jau nuo senų laikų. Korsetus iš medžio luobo dėvėjo jau antikos romėnės. Viduramžiais buvo madingas plonas liemuo ir plokščia krūtinė, todėl korsetas buvo ne tik aukštos krūtinės maskavimo priemonė. Korsetas būdavo uždedamas bręstančioms merginoms, kad krūtys užaugtų mažesnės – didelės krūtys religinio ir lytinio asketizmo laikais laikytos negražiomis.

Baroko ir rokoko epochose, kai išorinis grožis išėjo į pirmąjį planą, korsetas atliko priešingą funkciją – pakeldavo krūtis kuo aukščiau, o gili iškirptė atverdavo jas vyrų žvilgsniams. Korsetas labai spausdavo liemenį ir krūtis, dėl to neretai sutrikdavo kraujo apytaka, moterys viešose vietose ne kartą alpdavo.

XXI a. korsetas tapo viršutiniu puošniu drabužiu, nebeatliekančiu savo tikrosios funkcijos. Korsetas dėvimas tada, kai reikia atrodyti ypač seksualiai. Šiuo metu sunkų ir nepatogų korsetą pakeitė elastingi, taip pat – lengvos ir patogios liemenėlės.

Korsetas - tai apatinis drabužis, kuris glaudžiai aptempia visą stuomenį ir iš dalies krūtinę. Ar korsetai kenkia žmogaus sveikatai, nors ir performuoja liemenį nepakeičiamai? Gydytojas endokrinologas teigia, jog korsetai kenkia banginių sveikatai, nes anksčiau korsetus gamindavo su banginių ūsais. Dabar, kai yra plastmasė, banginiai atsikvėpė lengviau, o moteris – ne. Realios  grėsmės uždusti nėra, bet sergant plaučių ligomis korsetai nepatartini. Esant stuburo problemoms, korsetai net kiek padeda sumažindami skausmą dėl raumenų tempimo.

Taip jau istoriškai susiklostė, jog metalas buvo pirmoji korsetų gaminimo medžiaga. Metalas, kaip medžiaga, atsirado norint paslėpti kūną ir krūtis. XV a. ispanė taip norėjo paslėpti savo nėštumą nuo vyro, kadangi buvo jam neištikima. Be to, būtent Ispanijoje atsirado ir korsetas iš medinių lazdelių. 
Idėja naudoti korsetuose metalinių vijų dalis, kaip apatinių drabužių dalį, gana greitai paplito Europoje.

Dolce & Gabbana korsetus pritaikė šiuolaikinėms moterims modernizuodami korseto modelį, atsisakant metalo ir plastiko, kurie suteikia ypatingą nepatogumą. Šie korsetai atspindi rūmų prabangą, itališką madą, tačiau jie išsiskiria ir savo stilingumu bei užburiančiomis spalvomis. Tiesa, minėti mediniai korsetai taip pat nėra pamiršti. Šiuolaikinę jų versiją gali išvysti brito Chuseino Čalajano darbuose. Jis įžymus kaip nestandartinių drabužių iš netipiškų medžiagų dizaineris. Žinoma, kad tokie modeliai nėra labai praktiški. Ir vargu, ar kokia šiuolaikinė moteris sutiktų įsigyti tokį drabužį kiekvienos dienos dėvėjimui.

Šiais laikais korsetai priskiriami ir prie itin seksualaus apatinio trikotažo. Daug moterų net neįtaria, kad jos seksualios. Ir labai nustemba, net įsižeidžia, jei tai sužino. Jūsų pasitikėjimą pakels, aistrą miegamajame pakaitins ypatingai seksualūs bei gundantys korsetai. Jie pasiūti iš aukštos kokybės audinių, puikiai pabrėžiantys moters figūros grožį. Korsetai puikiai priglunda prie nuogo kūno ir subtiliai jį paryškina.

Kad ir kokiam tikslui jūs dėvėtumėte korsetą – ar stilingam vakarėliui, ar mylimojo gundymui – Jūs tikrai rasite ir išsirinksite iš gausybės siūlomų korsetų Nilila.lt internetinėje parduotuvėje. Moterys, Jūs korseto pagalba galite pabrėžti savo norimą stilių, garderobą paversti išskirtiniu ir netgi išryškinti savo charakterį.